elve
INFO : +371 67144573 | +371 22313305

Kā nosargāt bērnu.

draugiem logo  << Kā nosargāt bērnu

Portālā bernudrosiba.lv Jūs atradīsiet viss dažādākos padomus un ieteikumus, kā nosargāt savu bērnu.

Esat mūsdienīgi vecāki un parūpējaties par bērna drošību!!

 
Informācija sniegta no Bērnu Klīniskās Universitātes datiem:
 
Ar katru gadu pieaug bērnu traumatisms. 

Kopš 2010.gada ar katru gadu pieaudzis to bērnu skaits, kas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) nonāk ar dažādām mājas apstākļos, brīvā dabā, skolā vai  citās vietās  gūtām traumām.

BKUS Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs un Rīgas Stradiņa universitātes profesors Aigars Pētersons akcentēja, ka pagājušajā gadā ārsti cēla trauksmi, ziņojot par to, ka BKUS diennaktī nonāk 100 mazie pacienti ar akūtām problēmām, bet šodien šis skaits jau ir vēl lielāks – 130 bērni diennaktī, kas guvuši dažādas traumas.

Palīdzības sniegšana slimnīcā nonākušiem 100 bērniem jau kļuvusi par ikdienas situāciju, norādīja ārsts.

BKUS dati liecina, ka 2010.gadā palīdzība tika sniegta 16 263 bērniem ar dažādām traumām vecumā līdz 18 gadiem, 2011.gadā – 19 144 bērniem, savukārt 2012.gadā pēc palīdzības vērsās 19 706 bērni.

Lauztas rokas, kājas un citas traumas, krītot no velosipēdiem, kokiem, šūpolēm un batutiem, – tāda šobrīd ir bērnu ķirurgu ikdiena.

Latvija ieņem pirmo vietu starp Eiropas Savienības valstīm bērnu traumatisma ziņā. Tāpēc, lai situācija kaut drusciņ uzlabotos, mediķi uzskata, ka būtu jāizveido institūcija, kura būtu atbildīga par bērnu traumatisma samazināšanu visā valstī.

Aigars Pētersons, BKUS Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītājs: «Šobrīd nav atbildīga institūcija, šobrīd tam nav paredzēts finansējums. Tiek veidotas dažādas kampaņas, piemēram, 2.septembrī, bet 3.septembrī vairāk nav. Šis process nav pēctecīgs, tas nav nepārtraukts, trūkst plāna, un mediķu saucienus pēc palīdzības nedz pašvaldība, nedz valsts nesadzird.»

Bernudrosiba.lv

Atpakaļ uz augšu